Digital Sigara veyahut Elektronik Likit TerimleriElektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri makalemizde tüm kullanılan terimleri ve adları detaylı olarak açıklayacağız. Her sektörde ve üründe başüstüneğu üzere bir çok terimler vardır ve bunları kontak duyduğumuz bir ürün yürekin bilmemiz en iyisini seçmemiz dâhilin yardımcı evet. Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri yazgımızdaki bilgiler doğrultusunda muallel görmüş olduğunüz bir ıstılah ya da hatalı bir fehva var ise lütfen versiyon olarak bildiriniz.

Elektronik Sigara – Elektronik Likit Terimleri
A

Atomizer: Elektronik sigaranın en önemli parçasıdır. E-likidin buharlaşmasını sağlayan ve elektronik sigaranın üs medarımaişetlevini namına getiren gerçeklik bu parkeçe.

B

Battery: Batarya, atomizerin ve var ise sayısal görüntülükın ihtiyaç duyduğu güç pillerden gelir. Bunlar çoğu kez şarj edilebilen pillerdendir.

C

Cartomizer: Tüm sistemin bir arada başüstüneğu ilk modellerdir. İçindeki parçalar umumiyetle değhizmetmez. Kullan at modelleridir.
Clearomizer: Cartomizerlerin şeffaf tanklı olanıdır. İçindeki likit seviyesini görebilirsiniz.
Charger: Şarj Aleti
Cut-off: Bir çmüsavi asayiş şalteri gibidir. Pıtrak kullanımlarda pilin evet da atomizerdeki temellığın aşırı ısınmasını önlemek bağırsakin sistemi otomatik olarak kapatır.
Coil ( Mirlık): Atomizerin muhtevaindeki bu temellık bir fitil etrafına zerrinlmış bobinden ( wolfram) oluşur. Tanktan mevrut likidi buharlaştırır.

D

Dispossible E-Cigarette: çarpık çurpukçe kullan at elektronik sigaralardır.
Dripping: Elektronik sigaranın atomizer kafalığının içerisine likit damlatılmasına Dripping denilir.
Drip tip: Atomizerin en üstteki ağızlık kısmıdır. Bileğhizmettirilebilir parçalardır.
Dry Hit: Pamuk yandığı hengâm ağzımıza mevrut kavruk tadına denir.
DIY (Do It Yourself): Kendi kendine yap demektir.

E

Electronic Cigarette Starter Macun: Elektronik sigaraya yeni saksılayanlar muhtevain önerilen setlerdir. Bir pil, atomizer ve coil( sarrafiyelık) muhtevaerir.
E-Liquid: Elektronik sıvı. Elektronik sigarada atomizerin buharlaştırdığı mayidır. İçeriğindeki nikotin oranları başkalık gösterir. Hassaten farklı aromalı çeşitleri de bulunur.

Evyap: Tüm malzemelerini kişinin kendisi satın alıp evde demlediği likit, şu demek oluyor ki evde meydana getirilen likit.

F

FDA: Amerikan bezi besin ve ilaç denetleme kurumu.
Flooding: Likidin ziyade doldurulmasıyla oluşan dürüstıntıdır. Icabında tankı baştan sona münhalşeşp temizlenmelidir.

H

Head: Saksılık

L

LED: Elektronik sigaranın bataryasında kâin ışıklar LED olarak tabir edilir.
Low Resistance (LR) Düşük Rezistans: Düşüt rezistanslı atomizelerdir. Ohm derecesi düşüktür. Bağan rezistans hızlı ve henüz çabuk buhar üretir.

M

mAh: Mili Amper Hours Bataryanın gücü ile alakalı olan terimdir. batarya şarj başüstüneğunda harcanacak enerji ile ne derece dönem dayanacagının ölçü birimidir. Mah değeri yükseldikçe peklik artar.
MOD: Profesyonel elektronik sigaralara maruz genel addır. Kişiselleştirilmiş bir üründür denilebilir. Ali batarya ve düşüt ohm değerlerine mevla ürünlerdir. Sizin karınin seçilen Mod Cihazlar
MG – Miligram: Likitlerin içinde mevcut nikotin rasyoına maruz addır. E Sigara örnek olarak 10ml likitde 0,9 nikotin var ise bu %09 nikotin var mazmunındadır. genel itibari likitlerde 0mg, 06mg, 09mg, 12mg, 16mg, 18mg ve 24mg olarak nikotin oranları olabilir.

O

Ohm: Elektriğin direnç ölçüsüne verilen addır. Bobin sarımına için numaralandırılır. Ohm rakamsal olarak düştükçe kötü yoğunluğu fazlalaşır.

P

PG (Propylene Glycol): Propilen glikol gıda sanayisinde bir çok alanda kullanılan temel bir kimyevi daşiktir. Sigaranın dumanında da bulunur. Tütün yoğunluğunu tıklayın fazlalıkrır. Elektronik sigara likitlerinde VG (Vejeteryan Glikol) ,le bu arada kullanılır. Temelı burada kişilerde alerjik yardım yapabilir.

R

RBA: Rba Mod elektronik sigaralarda bobini bileğişçilikebilen elektronik sigaraların hazır soluklmış tellerine verilen isimdir. Belirli bir solukm şekline ehil olan bu tellerin sözınlığı ve solgunm adedi önemlidir.

S

Starter Macun: Mebdelangıç Seti ilk el elektronik sigara kullanacaklar yürekin salık edilen setlerdir. Bu setler çoğu kez yaraşır fiyatlı ve yararlanmaı süssüz ürünlerdir.
Sub-ohm: Sub-ohm atomizerler düşük rezistanslı atomizerlerdir (1ohm’dan henüz önemsiz). Mürtefi güç kullanırlar (15-30W). Bu sebeple çok mürtefi oranda buhar üretirler ve nikotinsizken birlikte erdemli oranda boğaza vuruş katkısızlarlar. Buharlaştırma sistemi ruzuşeb likit beslemesi ile mukavemetli tellerin içerisindeki pamuğun durmadan ıslak kalması derunin tasarlanmıştır. Bu sayede dertli dilsiz almanız engellenir. Sub-ohm atomizerler ile baş başa alelumum ensesi kalın nebati gliserin tahminına iye (>%60) ve düşük nikotin seviyesindeki likitler kullanılır.Hamiş: Coilin ısınma sıcaklığı öbür standart atomizerlere için daha fazladır, bu yüzden likit tüketiminiz bile sub-ohm atomizerlerde artar.
Uyarı: Sub-ohm atomizerler mutabık ekipman(devamlı deyükleme cereyanı 8.5A destekleyen) ile kullanılmalıdır.

T

Tank: Elektronik sigarada likit doldurulan yere verilen umumi isim tanktır. Likit tanklarının içinde atomizer mebdelığı veya bobin solukmı olur. Sizin sinein seçilen likit tankları.
Throat Hit (TH) – Boğaza Vurum: Elektronik sigaranın boğaza vurum hissine verilen isimdir. Sıfır nikotinlilerde bu çok azdır.

V

Vape: Buhar
Vaper: E-Sigara Kullanıcısı
Variable Wattage (VW) Mütebeddil Watt: Mod cihazlarda bulunan bu değer watt bileğnöbettirilebilir fehvaındadır. Atomizerineze için ayarlamanız gerekmektedir.
Vent Holes: Esinti Deliği – Genel anlamda mod atomizerlerde esir yoklama mekanizması vardır. Bu sayede deruninize çekeceğiniz çekicilik ölçüını ayarlayabilirsiniz. Bu sizin isteğinize bakılırsa yaman yoğunluğunuz ayarlamanıza yardımcı olur.
Variable Voltage (VV): Bataryanızda değişen volt değerıdır ve bunu kontrolör etmenizi sağlamlar. genel olarak 3.0volts ile 6.0 volts arası bir mecalte çtuzakışır.
VG (Vegetable Glycerin):Elektronik sigara likitlerinde kullanılan bir glikol türüdür. Renksiz ve berraktır. Buhar elektronik sigaralarda buhar üretimi dâhilin gereklidir.

0-9

510: Elektronik sigaraların vidalama sistemleri farklı biçimdedir. Bunlardan birinin adıda 510’dur. Ego vidalamadan sonrasında çısoy 510 vidalama sistemi son zamanlarda meraklı cihazlardaki vidalama sistemidir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *